Kamerové systémy

Kamerové systémy

Instalaci kamerových systémů si můžete snadno a rychle ochránit majetek. Jak takový kamerový systém funguje ?
Nejdůležitější jsou samotné bezpečnostní kamery. Ty mají snímací čip, který převádí obrazovou informaci na digitální. Při tomto procesu se může obraz z kamery vylepšit, například o filtr šumu, odstranění přeexponovavných míst, ale i otočení obrazu a podobně. V případě, že se jedná o digitální kameru, tak je možné přímo v integrovaném čipu detekovat také pohyb osob, tváře ale také počítat tzv. heatmapu, tedy počty osob ve sledovaném prostoru. Všechny tyto informace se zakódují a společně s obrazem se pošlou k dalšímu zpracování.
Po zpracování obrazu přímo v kameře jsou data poslána po datovém přenosu do záznamového zařízení. To je umístěné většinou v chráněném prostoru, například v zamčené bedně a podobně. Nahrávací zařízení, jak již název napovídá ukládá samotný obraz ze všech kamer, ale poskytuje také další služby a možnosti. Jednak dokáže vyhodnocovat pohyb v obraze a to na základě informací přímo z kamer, jak jsme uvedli výše, nebo provádí detekci vlastní. Dále provádí správu uložených záznamů, například v případě dosažení maximální kapacity úložného prostoru musí zajistit smazání nejstarších záznamů. Jednou z důležitých vlastností je pak poskytnutí snadného přístupu k uloženým záznamům. V podstatě se jedná o dva způsoby, jednak na záznamovém zařízení samotném, kdy uživatel pomocí myši ovládá přehrávání s několika režimy. Základní je standardní nalezení okamžiku a spuštění přehrávání. Častěji se používá také zrychlené přehrávání, kdy je možné navolit rychlost přehrávání na 2x až 16x. Moderní záznamové zařízení pro kamerové systémy umí také přehrávání pozadu a to opět v několika rychlostech. To vše umožní velice snadné a rychlé nalezení inkriminované události.
Záznamové zařízení pro kamerový systém umožní uživateli připojit se na kamery také přes internet a to ať již přes mobilní aplikaci nebo webový prohlížeč nebo vlastní program. Vzdálený přístup opět umí jak zobrazení aktuálního dění, ale také přístup do historie.

Další oblastí využití nahrávacího zařízení jsou události. Například pokud dojde k pohybu ve sledované oblasti, dokáže nahrávací zařízení odeslat email, nebo sepnout externí kontakt. To samé platí pro výpadek obrazu, rozostření kamery a podobně. Pokud jde o pokročilý systém, umí nahrávací zařízení také rozpoznat SPZ vozidla a otevřít závoru nebo rozeznat konkrétní obličej osoby a otevřít dveře. Toto rozpoznávání obličejů ještě není naprosto spolehlivé, ale v budoucnu zcela jistě bude. Události jsou mocným prostředkem k tomu, aby kamerový systém byl chytrou součástí celého zabezpečení objektu.
Kamerové zabezpečení je potřeba také chránit. Pokud bude k nahrávacímu zařízení přistupovat více osob vzdáleně, je nutné takové kamerové systémy Praha zabezpečit pomocí silného hesla a především se nesmí nikde zveřejnit. Také ve hodně důležité udržovat aktualizovaný firmware na záznamovém zařízení aktuální. Tím se ochráníte před útoky z internetu, ale také z vnitřní sítě. Tento proces aktualizace a nastavení zabezpečení je vhodné svěřit do rukou odborníkům, aby se Vaše videa nedostaly nikam, kam nemají.

Kamerové systémy Frýdek-Místek kvalitně s nabídkou zdarma | IP kamerový systém Frýdek-Místek ještě dnes | Kamerové systémy pro rodinné domy | Levné Kamerové systémy Frýdek Místek pro bezpečnost vašeho majetku